Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[temat ogólny] Które Tamagotchi wybrać??
Yaaay! Udało się! Gartuluję! Duży uśmiech
[Obrazek: fhGxkeh.png]
[Obrazek: Xya8lRf.png]
[Obrazek: M8JWfqb.png]
[Obrazek: cIdtDsB.png]
[Obrazek: LXAbHkR.png]
[Obrazek: vlx3kis.png]

Odpowiedz
Dzięki! Cieszę się bardzo, że utrafiłam akurat w dobrej cenie i takie, które mi się podobało <3 Teraz tylko czekać aż przyjdzie Duży uśmiech
Odpowiedz
Też kieeeeeedyś takie chciałem, omg!! Gratki ogromne, będziesz zachwycona, ta wersja jest naprawdę ekstra. Duży uśmiech
[Obrazek: pblHU7Z.png]
[Obrazek: C0cmOM1.png]
[Obrazek: Xya8lRf.png]
[Obrazek: 941LN7q.png]
[Obrazek: UsnIttE.png]
[Obrazek: TJTmLs6.png]

Odpowiedz
Nadszedł ten moment, że znowu nie mogę się zdecydować, które tama kupić. Nie spieszę się z wyborem, mam czas, więc wolę też podpytać tutaj. Mam problem przede wszystkim z decyzją czy kupić nowe, czy używane tama. Wkurza mnie to, że w mojej „kolekcji” tylko dwa tama są fabrycznie nowe, a cała reszta ze śladami użytkowania. Jeśli miałabym brać nowe to byłoby to P’s lub colorek. Obie wersje mam, ale colorek ma mocno widoczne ślady użytkowania. Jest w dobrym stanie, ale używam go najczęściej z kolorowych tama i to bardzo rzuca mi się to w oczy i po prostu przeszkadza. Jeśli chodzi o P’s to koniecznie chciałabym niebieskie, a jeśli miałabym kupować drugi raz to tylko nowe. Tutaj cena będzie kosmiczna i trudno będzie znaleźć nowego colorka albo nowe P’s w rozsądnej cenie i pewnie po tym zakupie czekałabym X czasu na następne tama, ale za to jaka byłaby satysfakcja!
Myślałam tez o id No i oczywiście chciałabym kupić nowe, ale nie ma nowych id, a przynajmniej nie mogę takich znaleźć. Tu wydatek jest mały, bo z tego co zauważyłam to Id chodzą za ok 100 zł co w porównaniu z 500zl za nowego colorka to nic, ale boli mnie właśnie fakt, że ZNOWU tama będzie używane :/ Tak tylko jeszcze dodam ze widziałam kilka sztuk id silver za 300-350zl i tez nad nimi myślałam, ale nie mam pojęcia czy to adekwatna cena za takie tama.
Kolejnym moim typem jest idl 15th, ale tak jak w przypadku colorka cena jest bardzo wysoka za nowe tama, a używane są zazwyczaj w kiepskim stanie.
Łyyy, przepraszam za monolog, ale bije się z tym już dłuższy czas i nie wiem :/
Odpowiedz
https://www.ebay.pl/itm/Tamagotchi-Ps-Bl...Sw4PxZ5bZl
Tutaj jest nowe P's niebieskie za 305 zł.
[Obrazek: 49F1Gtu.png]
[Obrazek: LF0JLzl.png]
[Obrazek: jLDUSeK.png]
[Obrazek: JXJWp2x.png]
Odpowiedz
^ Kupowałem u tego sprzedawcy swoje iD L, generalnie ma dobre ceny za nowe Tama.
Odpowiedz
Tak tyle, że z przesyłką wyjdzie 325zł i to dodatkowo przesyłka ekonomiczna, wolę standard international shipping, bo jest mniejsza szansa na to, że paczka się gdzieś "zagubi" po drodze. Zresztą najpierw wolałabym się uporać z decyzją, a dopiero potem ze znalezieniem tama ;P
Odpowiedz
Tak to już jest w tego typu kolekcjonerstwie, że jeżeli chcesz kupić jakiś w miarę rzadki egzemplarz którym chcesz się też bawić który musi być w miarę tani to kupujesz używany, a jak się nie boisz wydać więcej to kupujesz nowy. Większość z nas kupuje używane tamki, a te "nowe" są raczej uważane ża takie święte graale kolekcji.
Ja dalej mimo wszystko polecam Japan You Want, tam są chyba najtańsze używane P's, a czasami się nawet nowy trafi za nie taką straszną cenę.
Chociaż na razie niestety mają tylko ten, ale za to z piercem:
https://japanyouwant.com/product/used-ta...box-bandai
[Obrazek: Dhu2ZPQ.png]
[Obrazek: NowCxPB.png]
[Obrazek: hYrVOE5.png]
Odpowiedz
Moim zdaniem warto mieć swoją ulubioną i sprawdzoną wersję w dobrej kondycji, więc skoro stan Twojego colorka Ci nie odpowiada, ba, przeszkadza, to warto polować na jakiegoś w lepszym stanie - to by była sprawdzona i satysfakcjonująca inwestycja. Nawet zakładając, że będzie Cię to Tama trochę więcej kosztować, to i tak w hipotetycznej sytuacji, gdy za parę lat Ci się znudzi, zadbane szybko będziesz mogła sprzedać/wymienić.
Odpowiedz
Tak samo jak ja chciałabym mieć P's nawet niebieskie fabrycznie nowe bez rys na ekranie. Smutny
[Obrazek: 49F1Gtu.png]
[Obrazek: LF0JLzl.png]
[Obrazek: jLDUSeK.png]
Odpowiedz