Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pamiętnik Lyree
[Obrazek: FcymRcS.png]
[Obrazek: pk3mFqn.png]

Witam w moim pamiętniku! Tego oto wspaniałego dnia, z chwilą odpalenia mojego nowego Mixa, wkroczyłam w świat kolorowych Tama. To głównie jemu zamierzam poświęcić ten temat, ale będę dawać znać, co słychać u reszty moich aktualnie włączonych Tamagotchi!

Gdy udało mi się już uporać z karkołomnym zadaniem, jakim było wpisanie własnego imienia (SPOSÓB WPISYWANIA IMIENIA BYŁ DLA MNIE POCZĄTKOWO NAPRAWDĘ NIEJASNY XDD), na ekranie pokazało się takie oto piękne turlające się jajco. C:

[Obrazek: 8YgA8rw.png]

Z jajca zaś wykluło się takie oto stworzonko, które wołało mnie moim (na najtrafniejszy możliwy dla mnie sposób zapisanym szlaczkowym alfabetem) zdrobnieniem.

[Obrazek: Nl2Q5qq.png]

Był to mały chłopiec ze skorupką na głowie. Płakał - dałam mu jeść i wykąpałam go (w sumie niechcący, bo poruszałam się po tym Tama dosyć "na ślepo").

[Obrazek: g36p5GJ.png]

[Obrazek: 3wCYuvg.png]

[Obrazek: dV7DA7h.png]

... a jak już był czysty i miał pełny brzuch, to zagnałam go do roboty, a co!

[Obrazek: PK9aSCW.png]

A tak na poważnie - tak jak wspomniałam, to było jeszcze w dalszym ciągu poruszanie się na ślepo. Nie wiedziałam co robię. Nie spodziewałam się, że każę noworodkowi odkurzać. :c Ale nie przeszkadzało mu to! Wcale nie był z tego powodu jakiś niezadowolony. Przynajmniej od razu po odkurzaniu. Bo generalnie to duuużo płakał z tyłu w kącie. Na pewno nie dlatego że w nic z nim nie grałam, bo nie rozkminiłam wtedy jeszcze, gdzie w ogóle są gry!

Po pewnym czasie nastąpiła eksplozja, w wyniku której mój zapłakany pracuś odkurzaczuś urósł, za co również dostał trochę pieniędzy.

[Obrazek: iHhknM0.png]

[Obrazek: api4x4B.png]

300 punktów! Zawsze coś, jeśli nie potrafi się jeszcze nawet znaleźć żadnej gry ani innego sposobu dochodu!
Pieniądze przehulaliśmy na kredki. Jak widać na załączonym obrazku, mój mały płakał jak rysował. 

[Obrazek: sOvoWud.png]

Tak poważnie - nie cały czas płakał podczas rysowania. Akurat takie zdjęcie znalazłam, tylko nie pamiętam już dlaczego w tym momencie płakał. :c

A ten wredny stworek atakował nam domek śnieżkami!

[Obrazek: goZjgtN.png]

... przez co oczywiście mój Tama płakał. :|

[Obrazek: uUu1Os3.png]

Później wyprowadziłam go na spacer, a jako że boję się o jego stan fizyczny i obchodzę się z nim JAK Z JAJKIEM, postanowiłam na zewnątrz wynosić go w takim oto przepięknym foliowobąbelkowym futerale:

[Obrazek: 2J0NWQ3.png]

Tak zabezpieczone Tama wzięłam ze sobą dzisiaj w drogę. Poświęciłam mu sporo czasu tego dnia i oczywiście udało mi się już rozpracować takie rzeczy, jak to, gdzie są gry. xD Tamagotchi też już potem tak nie płakał, właściwie to później nie płakał wcale, poza tą chwilką smutku gdy ten bałwan mu śnieżki do domu rzucał. >:C Poznaliśmy kilku przyjaciół, byliśmy w wielu różnych miejscach i kupiliśmy kilka nowych rzeczy. Bardzo żałuję że nie udało mi się nagrać/zrobić zdjęcia najlepszej animacji jaką widziałam. Kupiłam piłeczki do żonglowania - no i żonglował. Najpierw piłeczkami, następnie wymienił je na krzesła, potem na sprzęt łazienkowy typu wanna i toaleta, a na koniec, na tle galaktyki, żonglował planetami. Zachwycił mnie ten widok i chciałam to nagrać, ale następnym razem było to już zwyczajne piłeczkowe żonglowanie!!!

Jestem póki co zachwycona tym Tama. To mój pierwszy kontakt z kolorową wersją i to świetna odmiana od starych Tama, mimo że je kocham i jestem do nich przyzwyczajona.

Poza Mixem mam aktualnie włączone UraTama oraz nowe Akai, które rozpakowałam dzień wcześniej. O tych dwóch wspomnę jutro, bo już późno a ten wpis wystarczająco mnie wymęczył, no i w tamtych dwóch za wiele dziś nie robiłam, bo skupiłam się na Mixie. To jednak on był przeze mnie najbardziej wyczekiwany. C: 

Na pewno o milionie rzeczy chciałam jeszcze wspomnieć, ale teraz już nie pamiętam. Dalszy ciąg eksplorowania nowego Tama jutro. Oby wydarzyło się coś ciekawego!

[Obrazek: SbsQvyI.png]
[Obrazek: LHSwGZc.png]
[Obrazek: lDrNgck.png]
[Obrazek: NowCxPB.png]
[Obrazek: jLDUSeK.png]
[Obrazek: lFlYTzi.png]
[Obrazek: jqcI751.png]
Odpowiedz
Ale meeega pamiętnik, Tama, zdjęcia! Bardzo estetycznie do tego podeszłaś, przemiło się to ogląda i czyta. I tak wyraźnie czuć ekscytację posiadania pierwszej kolorowej wersji. Duży uśmiech A odkurzający noworodek wygrał wszystko, haha. Dobrze, że mu ostatecznie poprawiłaś humor, bo zostać zaatakowanym śnieżkami będąc już i tak w nie najlepszym nastroju, musi być dołujące. ;___; Czekam na kolejne wpisy, Mix ma cudowną grafikę i animacje. <3
Odpowiedz
W M!Xie się da wpisać imię alfabetem rzymskim, jak coś. XD Ale po japońsku to i tak zawsze lepiej wygląda niż drukowane litery.
M!X to bardzo dobry tester kolorowych wersji zaraz po staromodnych tama moim zdaniem, bo nie jest aż tak "napchany" jak takie P's, no i jest w miarę tani, więc myślę że dobry wybór zrobiłaś z wyborem wersji! Bardzo fajny pamiętnik i ładne zdjęcia.
[Obrazek: Dhu2ZPQ.png]
[Obrazek: hYrVOE5.png]
[Obrazek: JXJWp2x.png]
Odpowiedz
Bardzo fajny pamiętnik i zdjęcia. Uśmiech Miło widzieć że coraz więcej osób zaczyna pisać znowu pamiętniki. Wersja Mix wydaje się serio super, no i przede wszystkim witamy w klubie kolorowych TMGC! Duży uśmiech Fajnie będzie też poczytać o starszych wersjach. Duży uśmiech
[Obrazek: hTaqBDK.png]

Odpowiedz
WINCYJ, WINCYJ!!! I UraTama poproszę, wiem, że ciężko się robi zdjęcia niebieskim pikselkom, ale ja tak lubię te postacie. :C
No i tak jak Abstrakt pisze, czuć tę radochę z pierwszego kolorowego tama. Aż mi się przypominają moje pierwsze dni z iD. Świetna notka. <3
[Obrazek: Tu5vTe1.png]
[Obrazek: nJI9Mlv.png]
[Obrazek: ZFIEFVg.png]
Odpowiedz
Ja się w ogóle cieszę że Lyree powróciła do tama, bo chyba z was wszystkich najbardziej ją kojarzę ze starych czasów TT i TW (oprócz Marty) no i to takie fajne uczucie że jeszcze żyjemy na takim małym zgiełku internetu. XD
Odpowiedz
Lajri jak zwykle mnie rozbawiłaś Duży uśmiech Świetny pamiętnik. No i gratuluję nowego tama :*
Odpowiedz
Yaaay Lyrcia ma pamiętnik. Duży uśmiech Ale super!
[Obrazek: fhGxkeh.png]
[Obrazek: Xya8lRf.png]
[Obrazek: M8JWfqb.png]
[Obrazek: cIdtDsB.png]
[Obrazek: LXAbHkR.png]
[Obrazek: vlx3kis.png]

Odpowiedz
Dzięki za miłe odpowiedzi. <3 Cieszę się, że się podoba!

Viktor - potem już zobaczyłam, że da się napisać naszymi literkami. XD Ale już zdążyłam wpisać tak.

Marta - niebieskie pikselki to pikuś w porównaniu z czerwonymi. :< Chyba niestety nie wyjdzie zbytnio wrzucanie zdjęć Akai. Ale niebieskie są do ujarzmienia!

I fajnie że podoba się wizualnie, ehh, miałam tyle pomysłów, ale jednak to jest zbyt czasochłonne, aby wszystko zrobić tak jak w głowie. XDD 
A w ogóle to za każdym razem pisząc taką pamiętnikową a nie odpowiedziową część posta będę wrzucać nagłówek, bo może to głupie, ale mi się podoba i chcę odznaczać każdą część mówiącą o tym co u Tama. XD

[Obrazek: FcymRcS.png]
[Obrazek: HksR4Lc.png]
Zszokowało mnie, że to Tamagotchi wstaje o 7 rano. Dzisiaj urósł, a następnie płakał. XD

[Obrazek: fEc8Bei.png]

Dałam mu jeść, pograłam, a potem poszliśmy do restauracji na coś słodkiego, w końcu Tłusty Czwartek.

[Obrazek: AHDPt4m.png]

Kupiliśmy ciacho.

[Obrazek: cgtnoct.png]

Później na mieście mój Tamek spotkał Memetchi, z którą bawił się dzisiaj kupionym wiatraczkiem.

[Obrazek: 2pO2KfQ.png]

Z Mametchim z kolei bawiliśmy się w żonglowanie. 
Liczyłam że uda mi się znowu zobaczyć tę czadową animację, ale niestety nie. :<

[Obrazek: JZkWONe.png]

W parku spotkał swoją koleżankę!

[Obrazek: bNlkdd2.png]

Tą samą, z którą, wraz z jeszcze jednym innym Tama, chwilę później tańcowali.
Również do góry nogami. XD

[Obrazek: fwHON6z.png]

Następnie zapakowałam Tamagotchi w mój luksusowy foliowobąbelkowy futerał i wyruszyłam z Tama do miasta.
Po pączki, donuty i coś na ochronę ekranu. Gdy poprosiłam o folię ochronną na ekran, pan spytał, jaki telefon.
Taki! Pokazałam mu moje Tama. xD Zrobił wielkie oczy i powiedział, że szkieł na jajka niestety nie mają. xDD
Dostałam największą folię jaką mieli, żebym mogła sobie z niej sporo powycinać. Spytałam też o hartowanie,
ale tak jak można się spodziewać - wycięcie takiej wielkości szkiełka nie jest raczej możliwe. Z folią wróciłam do
domu i zabrałam się za zaklejanie ekranów moich Tamków. Nie tylko Mixa, właściwie nawet nie od niego zaczęłam.

Na pierwszy rzut poszło moje UraTama. Bardzo je kocham, uwielbiam tę obudowę, generalnie sądzę że Ura mają 
najśliczniejsze wzory i ten mój serio mi się mega podoba. Jest w bardzo, bardzo dobrym stanie, mimo tego, że trochę je 
już mam i praktycznie cały czas jest w użyciu, bo nawet gdy miałam przerwę od innych Tama, to to miałam włączone.
Niestety na ekraniku zaczęły pojawiać się niewielkie ryski, które choć widoczne dopiero w dobrym świetle/gdy się 
serio przyjrzę, to są dla mnie irytujące, więc koniecznie chciałam zakleić i jego ekran.

[Obrazek: bqNvV0g.png]

Dzisiaj miał ślub z żoną, która postanowiła nie pokazywać się i przez cały czas kryła się za zasłonką. Urodził im się
wykrzyknik, z którego wyrośnie coś niecodziennego. :D

Podobnie postąpiłam z ekranikiem Akai, którego piękna żadne moje zdjęcie nie oddaje!

[Obrazek: zOBArAP.png]

Bardzo ciężko jest mi uchwycić czerwone pikselki, są dosyć słabo widoczne na żywo, a co dopiero na zdjęciu...
Obudowa jest prześliczna, kocham ją, ale nie potrafię sfotografować tak, by wyglądała odpowiednio zacnie. :<
Jej kolor jest bardzo wyrazisty i żywy. Inny niż moje dotychczasowe Tamagotchi, zwykle skłaniam się ku delikatnym
kolorom, ale ten konkretny model mnie niesamowicie urzekł. Na zdjęciach z neta wygląda tak

W Akai, jak widać, mam aktualnie wiśnio/jabłkopodobne dziecko. Sama wersja jest urocza, fajnie mi się nią bawi.
Bardzo podoba mi się pierwsza gra. Na pewno wszyscy kojarzycie gierkę, w której trzeba łapać nutki/kasę/inne 
pozytywne rzeczy, a omijać kupy i węże. Cóż, tutaj łapiemy kupki, mniejsze i większe, a omijać musimy pieniądze!

Wracając do Mixa - przykleiłam folię i w końcu czuję się bezpiecznie!

[Obrazek: 8ymzGMh.png]

Na zdjęciu mój Tama, który w restauracji spotkał się z Memetchi. C: Najpierw idąc do restauracji spotkał tę
dziewczynkę z którą się wcześniej bawił, ehh, ale siostra wtedy mnie zagadała i nie wybraliśmy nic z menu, więc
restauracja się wyłączyła, a następnym razem już ta laska nie chciała przyjść, była tylko Memetchi a później już nikt. XD
Może jutro uda się randka! Bo tamtą koleżankę naprawdę często widujemy!
Odpowiedz
Fajnie prowadzisz pamiętnik. Uśmiech
Jeśli chodzi o folię ochronne założę na wersje z kolorowym wyświetlaczem. A na czarno białe nie.
[Obrazek: 49F1Gtu.png]
[Obrazek: LF0JLzl.png]
Odpowiedz
Yaay, dobrze jest widzieć Akai! <3 Cheritchi to mega słodka postać. Uwielbiam niemowlaki w tej wersji- serduszka.
Co do postaci to pewnie znajdziesz dużo ci znajomych twarzy, ale jest też garska takich które pojawiły się tylko w Akai, co jest fajne! Koniecznie poszukaj kodów na specjalne itemki, bo są. Najfajniejszą opcją ogólnie w Keitai są itemki które można użyć przez łączenie, ale trzeba mieć dwa Keitaie do tego niestety.

Robisz Mixowi super zdjęcia i opisujesz na tyle ciekawie że chce mi się czytać, bo zwykle pamiętniki kolorowych tama mnie aż tak nie ciekawią (mimo że je lubię! nie wiem dlaczego tak mam XD)
Odpowiedz
Dzięki, Dogz. C:
Ja wolałam na te dwa niekolorowe też założyć, bo zależy mi na ich ekranikach, jako że są jeszcze nieporysowane.
Ale może te dwa już liczą się jako kolorowe, bo wiecie, to nie czarno-białe, tylko niebieskie i czerwone! XD

Viktor, zgadzam się że ta postać jest słodka! A więc to wisienka. Nie sprawdzałam żadnych wykresów rozwoju w Akai, bo póki co chcę robić sobie niespodziankę i sama poznawać postaci i w ogóle. Jutro zajmę się tymi kodami! Chętnie dawałabym tutaj update tego, co robię z Akai wraz ze zdjęciami, ale fjdfhsjkfhjksdh ten ekranik! :< Mega podoba mi się idea czerwonego Tama, alealeale na zdjęciach to taka masakra. :< Spróbuję jutro pokombinować jakoś na oknie może, z naturalnym światłem. Albo na dworze może. o: Fajnie że nawet to co wstawiam o Mixie Ci się podoba, mimo tej niechęci do kolorowych pamiętników! xD

A w ogóle to co do ostatniego zdjęcia Mixa, powiem Wam, że moja babcia ma taki cudowny obrus XDDDDDDD który ma deseń idealnie pasujący do tego Mixa, właśnie na tym ostatnim zdjęciu to ono na tym obrusie leży. Mogłoby być lepiej, ja jakaś super fotografka nie jestem, ale mi się podoba mega to zestawienie, bo te kolory w obrusie tak idealnie pasują. XDDD
Odpowiedz
Piękne zdjęcia i grafika Lyree. I to Uratama <3 Wiem, że się powtarzam, ale PIĘKNE ono jest! xD Łyyyy i teraz bym chciała I Akai i Mixa i Uratama D:
Odpowiedz
Kurde, Lajri :c nie pomyślałam, a mogłam ci wtedy do przesyłki z tama wrzucić jakieś włóczkowe etujko. :C Może jeszcze kiedyś będzie okazja. XD Mega się cieszę, że masz mixa i że pamiętnik prowadzisz. Aż sobie swojego wczoraj odpaliłam. Duży uśmiech
[Obrazek: fhGxkeh.png]
[Obrazek: Xya8lRf.png]
[Obrazek: M8JWfqb.png]
[Obrazek: cIdtDsB.png]
[Obrazek: LXAbHkR.png]
[Obrazek: vlx3kis.png]

Odpowiedz
Jak się patrzy na Mixa to aż chce się kupić, nie wiem czemu ale ta wersja jakoś tak po prostu ma wszystko ładne wszystko D: Fajnie też że wrzucasz coś też o starszych wersjach bo jestem w sumie ciekawy tych japońskich odpowiedników xD
[Obrazek: hTaqBDK.png]

Odpowiedz