Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pamiętnik Viktora
Tęcza 
~No więc, nie pamiętam raczej kiedy ostatnio prowadziłem tama pamiętnik... Zazwyczaj najwyżej zakładam zeszyt i w nim zapisuję tama-dane, ale i to zwykle po jakimś czasie mnie męczy, więc zobaczymy co z tym będzie. XDD Ale fajnie jest mieć jakąś rutynę, w mojej sytuacji mentalnej by się jakaś tam rutyna jednak przydała, a mam sporo wersji Tamagotchi jak i innych zwierzątek co nikt inny na forum nie ma (hem hem, aby się nie przechwalać XDD) więc czemu nie.
Od razu mówię że jakoś bardzo kreatywny z pisania nie jestem, no i z polskim u mnie słabo od kiedy ogólnie posługuje się na internecie głównie językiem angielskim, więc sorry jeśli czasami bym gadał od rzeczy. 
BTW, zwykle nie nadaję moim zwierzątkom imion jeżeli zabawka nie ma opcji wprowadzenia imienia, wtedy posługuję się tylko znaną nazwą danego stworka. No i mimo że mam jakieś tam zdolności graficzne, zdjęcia chyba raczej będę obrabiał w Line Camera, bo jest po prostu przyjemniej i szybciej.~

[Obrazek: zS9bJ4L.png]
08.02.2018
Zacznę może trochę niestandardowo, otóż pokażę wam progress moich zwierzątek które na ten moment usuwam ze swojej rotacji. Głównie dlatego że na pewno do nich powrócę za jakiś czas.

Nana Moon Maxi
[Obrazek: wGV9AhX.jpg]
Niedawno to urządzonko w końcu przyszło do mnie po około 2 miesiącach wyczekiwania, po tym jak znajomy ze Szkocji mi je kupił w prezencie. Były na ebayu za 3 funty wtedy.

Byłem bardzo pod wrażeniem od kiedy je włączyłem, trudno jest uwierzyć że to zwierzątko można kupić na "podejrzanych" chińskich stronach za raptem 4 dolary. Naprawdę jakość jest dobra, chociaż polecam od razu po zakupie zmienić baterię. Nie jest najprostsze w opiece, ponieważ WSZYSTKO w tym zwierzątku kosztuje- jedzenie, lekarstwa, nawet papier toaletowy aby zwierzątku sprzątnąć, nic nie jest za darmo oprócz "wyprawki" jaką dostajemy na samym początku zabawy. Gier jest sporo i są fajne, ale jeżeli wygramy w dwie gry to spada nam jeden poziom głodu i higieny pupila, co jest trochę upierdliwe. Na szczęście jest opcja szkoły która jest nie dość że ważna dla prawidłowego rozwoju zwierzaka, to jeszcze funkcjonuje jako pauza na całe 4 godziny 2 razy dziennie (myślę że zamysłem tego jest pokazanie dziecku że praca jest ważna, ale ze też nie można ignorować swoich prawdziwych obowiązków, co jest dość fajne). Na szczęście Nana Moon nie jest łatwo uśmiercić, bo podobno może wytrzymać parę dni bez ŻADNEJ opieki, więc nawet jak nam nie idzie najlepiej to nie ma co się przejmować. Jak widać to wyrósł mi jakiś wiecznie niezadowolony kotopodobny zwierzak, nie oglądałem niestety kreskówki Nana Moon więc nie wiem jak się potencjalnie nazywa, ale jest fajny. XD
Mothra No Tamagotch

[Obrazek: PiaDPH3.jpg]
Mothrę włączyłem na chwilę, bo mi pasowała trochę do Digimonów. Byłem zdziwiony że bateria w niej jeszcze zipie, mimo że stała na pauzie jakiś rok. Mam w niej obecnie Mokorę/Mayurę, i mam szansę na Godzillę, jeżeli by mi się udało nią jakoś dobrze zaopiekować. Na razie ją znowu pauzuję.

No, to teraz do aktualnych wersji:
Digimon 20th. Anniversary

[Obrazek: Jlbk0xo.jpg]

[Obrazek: B8pY0Hd.jpg]

[Obrazek: 2bc27c17048fde8b7c4af9bda5b9480d_a.png][Obrazek: d620e1337c220679ad030822dc6cb1a9_b.png]

Jesmon i Durandamon

(wygooglujcie sobie ich nazwy, aby zobaczyć jak oni wyglądają w "prawdziwej" odsłonie)

Nic super ekscytującego, poza tym że w końcu mi się udało mieć 2 Mega ewolucje na raz (w 20th hoduje się dwa digimony). Oba są z "gotowych" jajek które się odblokowuje które mają linearną ewolucje, więc też żaden wyczyn. XD Ale miło jest ich mieć. Jesmon ma 15 dni życia i 91% wygranych pojedynczych walk, podczas gdy Durandamon ma 13 dni i 92% wygranych walk. Obaj mają 94% wygranych walk wspólnych.

Digimon ver. 4
Postanowiłem włączyć wersję 4 z tych trzech co dostałem dzisiaj, ponieważ jeszcze nie hodowałem w moim 20th jajka z wersji czwartej jeszcze, no i ta wersja ma Palmona i Piyomona, moje ulubione Rookie Digimony z pierwszej serii anime jak i z dzieciństwa.

[Obrazek: eyscTGK.jpg]

Jajco. Wykluwa się dość długo, jak to w tamkach vintage- podejrzewam że jakieś 5 minut. 

[Obrazek: 6RZxv1Y.jpg]

Bonus, bo akurat jak je wykluwałem to przyszła moja gra Digimon World na PS. 

[Obrazek: YrHeM1x.jpg]

No i się wykluł mały Yuramon, nie wydaje się zbyt zachwycony przyjściem na świat. XD

[Obrazek: 51ff06a.jpg]

Karmienie go mięsem i pigułkami białkowymi. Tego drugiego nie można dawać za dużo.

[Obrazek: abXssCt.jpg]
Po jakimś czasie się przemienił w Tanemona.

Często słyszę że w związku ze Digimony były zrobione z myślą o chłopcach to są mniej wymagające niż Tamagotchi, dawno nie miałem włączonego oryginalnego Vintage (oprócz Mothry) ale jakoś tego nie zauważyłem, moim zdaniem są tak samo wymagające.
Zawsze jak włączam jakieś nowe zwierzątko to wolę iść "na żywioł" niż czegoś próbować, więc zobaczymy co wyrośnie!
Bonus gif tego jak wygląda gra treningowa w tej wersji:
[Obrazek: gOQ4oZs.gif]
[Obrazek: Dhu2ZPQ.png]
[Obrazek: NowCxPB.png]
[Obrazek: hYrVOE5.png]
[Obrazek: JXJWp2x.png]
Odpowiedz
Aaaa, super że zrobiłeś pamiętnik!

To Nana Moon wygląda bardzo fajnie! O: I to za taką cenę. Bardzo spodobało mi się, że nawet za papier trzeba płacić! To jest realizm! XD
Aaaa i bardzo podoba mi się sama postać tego niezadowolonego stworzenia. XDDD Swoje podejście do życia ma wypisane na twarzy. xD

W tym Digimonie hoduje się dwa. o: Wyglądają ciekawie. I mówisz że tak samo absorbujące jeśli chodzi o opiekę. Chciałabym kiedyś sobie też jakiegoś Digimona kupić.

"Yuramon nie wydaje się zachwycony przyjściem na świat" XDXD ROZUMIEM CIĘ YURAMON

Fajny pamiętnik, z chęcią zobaczę więcej! Fajnie, że można poczytać o niecodziennych wersjach o których mało co, jeśli w ogóle, wiem.
A i zeszyt do Tama też nieraz zakładałam, ale szybko dropiłam pomysł, taki forumowy pamiętnik dużo bardziej będzie mi się chciało regularnie prowadzić.
[Obrazek: LHSwGZc.png]
[Obrazek: lDrNgck.png]
[Obrazek: jLDUSeK.png]
[Obrazek: lFlYTzi.png]
[Obrazek: jqcI751.png]
Odpowiedz
Jak super, ile nowych pamiętników! Duży uśmiech Widzę że mają one jakieś odrodzenie. XDDDD

Ja nie ufam takim podejrzanym chińskim rzeczom. Czasem są fajne a czasami pewnie można trafić na jakiś syf. D: Ale to Nana Moon brzmi ciekawie. Duży uśmiech No i też jestem ciekawy tych Digimonów i innych wersji TMGC bo w sumie to coś nowego tutaj na forum. Zazwyczaj wszyscy pisali o tych najpopularniejszych a te inne wersje to nie bardzo. Duży uśmiech
[Obrazek: hTaqBDK.png]

Odpowiedz
Cieszę się że się póki co pamiętnik podoba. <3 Może i jestem super leniwy ale jak już coś robię to jestem perfekcjonistą, więc spędziłem nad tym pierwszym postem o wiele za długo niż bym się przyznał. XDD Ściągnąłem 3 różne programy aby ten gif na dole zrobić, lol. Jutro już raczej pójdzie sprawniej.
Nana Moon naprawdę polecam sobie sprawić, na ebayu też można kupić, a kupowałem z tej samej aukcji co Michu i naprawdę warto, 12zł to cena naprawdę tandetnej podróbki a to jest całkowicie nowiutkie zwierzątko, nawet na jego podstawie jest serial animowany jakości porównywalnej tama anime, ale niestety tylko dwa odcinki mają angielski dubbing, tak to napisów nie ma. :C Ciekawe kto robił dubbing...
Digimony na pewno będą w pamiętniku, bo póki co nimi się głównie jaram, ale jak będę miał ochotę na tama to na pewno wybiorę jakieś o których jest mało w pamiętnikach. O ile lubię kolorowe wersje to tbh nie jestem fanem pamiętników z nimi, nie wiem czemu. XD Ale też pewnie jakieś kolorowe odpalę.
Odpowiedz
Aaaaa, jakie fajne to Nana Moon! Podoba mi się ten kotopodobny stwór. Duży uśmiech
No i jak przedmówcy cieszę się, że zobaczę jakieś nowe Tamagotchi i inne zwierzątka, których wcześniej nie znałam.
[Obrazek: Tu5vTe1.png]
[Obrazek: nJI9Mlv.png]
[Obrazek: ZFIEFVg.png]
Odpowiedz
Ale świetnie zacząłeś pamiętnik. Po pierwszym wpisie zapowiada się mega ciekawie! A Viktor z League na początku wygrał. xD
Bardzo fajne te Digimony - karmienie mięchem, trening. Sam koncept wygląda super. Jaaaram się, że mogę tu poznawać jego funkcje, koniecznie pisz dalej!
Odpowiedz
No, uwielbiam Viktora (bardziej jako samą postać niż w grze, bo już nie gram w LoLa raczej, ale też uwielbiałem nim grać) i mój nick do niego nawiązuje (oprócz mojego imienia w realu, 2w1 XD) a lubię pamięniki z bannerami, więc zrobiłem sobie banner z nim, a co.
Dzięki! <3 Komentarze na pewno motywują.

Póki co nic mega ciekawego u nich się nie dzieje już na dzień dzisiejszy, Jesmon i Durandamon idą spać dopiero po północy, a Tanemon jeszcze nie może walczyć w swoim młodym wieku. Może zaraz porobię gify wbudowanych walk w 20th anniversary Digimonie i tych na stronie internetowej jak mi się zachce.

EDIT:
~Nocny wpis~
Digimon ver. 4
[Obrazek: smYssPN.jpg]
Tanemon w końcu poszedł spać. Wygląda na to że w oryginale Digimony kładą się spać bez łóżeczka, a zgaszenie światła powoduje... zgaszenie światła. XD
Trochę inaczej jest w wersji 20th, o czym za chwilę.

Digimon ver. 20th Anniversary

Tak jak wcześniej napisałem, nagrałem filmik z przykładem jak wygląda wbudowana walka w tej wersji, a konkretnie "tag battle". We wcześniejszych wersjach nie było możliwości walki "samemu".
Miałem zrobić z tego gif, ale edytowanie filmików... nie jest moją pasją, a robienie z nich gifów jeszcze bardziej. XD Więc jest zwykły, lekko edytowany filmik.
[Obrazek: vNzRxUs.gif]
Bonus: gif z walki na stronie internetowej D1 Grand Prix! 
[Obrazek: Bok9jxm.jpg]

No i na koniec położyłem ich spać, mimo że to nie ich pora spania. W tej wersji można położyć nasze Digimony do spania kiedy się chce jako forma pauzy na ok. 3 godziny, ale same też w nocy idą spać- wtedy na początku pojawiają się bez łóżeczka jak w oryginale, ale "gaszenie światła" tak naprawdę nie gasi światła- wtedy po prostu im dajemy kocyk/futon, co wg mnie jest słodkie. XD No i jak widać śpią razem! 
Odpowiedz
To ostatnie zdjęcie jest słodkie!
Fajnie że dajesz filmik! Myślałam też o gifach, ale to tak męczące, że póki co mi się nie chce. XDDD A filmik to spoko pomysł!
[Obrazek: LHSwGZc.png]
[Obrazek: lDrNgck.png]
[Obrazek: lFlYTzi.png]
[Obrazek: jqcI751.png]
Odpowiedz
Fajny pamiętnik Viktor chciałabym mieć Digimona takiego, ale na allegro nie ma.
[Obrazek: 49F1Gtu.png]
[Obrazek: LF0JLzl.png]
Odpowiedz
Digimony są niestety droższe od tama i rzadsze, chyba tylko raz widziałem Digimona na allegro ale wtedy nie byłem zainteresowany. :/ Zobaczymy czy kiedyś jeszcze będą.
Odpowiedz
Ja kiedyś miałam digimona z allegro i jakieś grosze konszował, kilkanaście zł z tego co pamiętam, ale w ogóleeee mi nie podszedł i się potem wymieniłam na inne zwierzaki. Nie moje klimaty. Ale za to jedno moje nana moon ma taką samą obudowę jak twoje. Mega fajny poradnik do nich w pdf jest w necie.
[Obrazek: fhGxkeh.png]
[Obrazek: Xya8lRf.png]
[Obrazek: M8JWfqb.png]
[Obrazek: cIdtDsB.png]
[Obrazek: LXAbHkR.png]
[Obrazek: vlx3kis.png]

Odpowiedz
Te stare Digimony są dość nudne jak się ma tylko jednego, bo one serio potrzebują drugiego do walki, inaczej nie ma możliwości ewolucji do końca.  D: No i trening też jest ważny. Myślę że wersja 20th by ci się bardziej spodobała! Na pewno bym chciał Pendulum X, bo one są trochę bardziej jak Connection- oprócz walk i ewolucji mają też itemki do zbierania i używania jak i questy, ale są drogie... Mam nadzieję że na jakąś rocznicę zrobią odświeżoną wersję. A co zrobiłaś z tym co miałaś? Wymieniłaś?

9.02.2018
Dzisiaj byłem raczej niemądry i poszedłem spać dopiero o 8 nad ranem, więc spałem przez większość dnia. Digimony na szczęście to przeżyły (no, prócz jednego, ale o tym zaraz) ponieważ przestawiłem w nich godzinę. 

Digimon 20th. Anniversary
[Obrazek: gBfvQzO.jpg]
Obudził mnie bardzo smutny dźwięk, no i o to co zobaczyłem jak sięgnąłem po moje 20th. Jesmon odszedł, raczej ze starości, bo Durandamon miał się dobrze, a jest młodszy. No nic, był ze mną już dwa tygodnie, był na to już czas.

[Obrazek: iA3Ztde.jpg]
To co mnie przeraża w 20th jest to, że nie dość że grób się rusza co jakiś czas to jeszcze drugi Digimon sobie nic z tego nie robi. Chodzi sobie przy nim i nawet przy nim śpi. XD
[Obrazek: totTwm5.jpg]
Wybrałem nowe jajko, jest to jajko z wersji 5. Jeszcze go nie wykluwałem, a nie mam też fizycznego Digimona z tej wersji.
[Obrazek: 7SJdY06.jpg]
Wykluł się malutki Zurumon!
[Obrazek: 3MUBVcY.jpg]
Od razu go wykarmiłem i wytrenowałem. W sumie niemowlaków nie trzeba trenować, ale to coś od treningu wyglądają jak trzecia seria serduszek jak od głodu, i mnie denerwowało że jest puste. XD
[Obrazek: 9rvaKMO.jpg]
Po 16 minutach (bo tylko tyle trwa życie niemowlaka w tej wersji!) ewoluował w Pagumona. Ten Digimon wygląda mega słodko jako pikselki, ale wiem z anime że nie są one najmilsze. XD
[Obrazek: ta2JrlQ.png][Obrazek: 2CSpG8o.png]
Graficzki z D1 Grand Prix.

Digimon ver. 4
[Obrazek: rIUbxnT.jpg]Biyomon! Jeden z moich ulubionych Digimonów z anime, więc fajnie. Może już walczyć, raz połączyłem ją z moim 20th ale oczywiście skończyło się przegraną, bo ona jest dopiero Rookie, a tam są Mega. XD Więc na razie ją tylko trenuję.
Odpowiedz
Mi ten Digimon przypomina pieska. XD
[Obrazek: 49F1Gtu.png]
[Obrazek: LF0JLzl.png]
Odpowiedz
Tak, wymieniłam to swoje.
[Obrazek: fhGxkeh.png]
[Obrazek: Xya8lRf.png]
[Obrazek: M8JWfqb.png]
[Obrazek: cIdtDsB.png]
[Obrazek: LXAbHkR.png]
[Obrazek: vlx3kis.png]

Odpowiedz
Sorry za brak wpisów przez jakiś czas, w Sobotę miałem zjazd od 8 do 18 i wykończony byłem, a wczoraj byłem cały dzień na wyjściu z ciocią i mamolem. 
12.02.2018
Digimon ver. 20th
[Obrazek: wPdyF0V.jpg]
Nie zrobiłem zdjęcia "na żywo", ale wczoraj Pagumon ewoluował w Gazimona...
[Obrazek: lR6fMwG.jpg]
...a dzisiaj w DarkTyrannomona!
[Obrazek: b8208c539e2925af318fab534ca9b6b0_a.png][Obrazek: 1e4def1e3ac95f8fd62ecee8245dc85f_b.png]
Oto ich graficzki.
[Obrazek: FCgDJpb.jpg]

Nie pamiętam czy tutaj o tym już pisałem, ale Dyrandamon odszedł i zupełnie o tym zapomniałem, więc przed chwilą wyklułem jajo z wersji drugiej, z którego się wykluł Punimon. 
[Obrazek: f3a3f42c8ba8684d53ceb016412b3295_a.png]
[Obrazek: jVf7a3A.jpg]
Który następnie ewoluował w Tunomona.
[Obrazek: a2129d2b7e1722b0f4bc1c03e0f76b06_b.png]
Digomon ver. 4
[Obrazek: GzBidIm.jpg]

Biyomon ewoluowała dopiero dzisiaj, i to w Leomona! Musiałem z nim stoczyć co najmniej 15 walk dzisiaj aby zapewnić mu możliwość dalszej ewolucji. Dziwne jest to że Digimony czasami chorują po walce nawet jak ją wygrają...
Zobaczymy czy uda mi się zapewnić mu formę Perfect.
Odpowiedz