Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czyszczenie brudnych vpetów
Siema siema, pisze nowy wątek bo przeszukałem całym dział porad i nie znalazłem wątku o czyszczeniu  vpetów, otóż moj Dinkie dino jest brudny z tylu (z przodu odzież jest czysty) takie jakby szare/brązowe/czarne coś, podesłałbym zdjęcie ale ekhm nie umiem. Oraz ten metalowy łańcuszek jest troche usypiony. Ma ktos sposob jak wyczyścić? Nie Będę używał zmywacza do paznkoci bo pewnie wyżre on moje mojego dinusia ;-;
Z gory dzieki za pomoc ^^
I’M PICKLE RICK
Odpowiedz
Spróbuj zwilżonym wacikiem/patyczkiem z odrobinką mydła. Sama mogę też polecić płyn micelarny, może ktoś u Ciebie taki ma. Co do łańcuszka to poszukaj w internecie jak pozbywać się takich różnych rzeczy z metalu. Czasem wystarczy wrzucić do koli na trochę, ale nie zawsze.
Odpowiedz
Najlepiej spirytusem. Smywacz broń Boże, lakier do paznokci to rodzaj plastiku więc zmywacz wyżre na 100%, ale spirytus/alkhol izopropylowy jest specjalny to takich rzeczy.
[Obrazek: tFePIKi.png]
[Obrazek: YSekEjy.png]
[Obrazek: 3gJokPP.png]
[Obrazek: yHpLEFd.png]
[Obrazek: 6fALI4i.png]
Odpowiedz
A czy pożółkłe miejsca można delikatnie potraktować mleczkiem cif?

//Inka
Odpowiedz
Wolałbym nie, w końcu pożółknięcia nie są powierzchowne, są reakcją chemiczną plastiku.
[Obrazek: tFePIKi.png]
[Obrazek: YSekEjy.png]
[Obrazek: 3gJokPP.png]
[Obrazek: 6fALI4i.png]
Odpowiedz
Sis, zrzucę cytatem, którego potrzebujesz:
Woda utleniona w kremie – skuteczną metodą może być też dokładne pokrycie zżółkniętego plastiku wodą utlenioną w kremie. Należy wybrać roztwór 12-15%, który często stosowany jest jako wybielacz na bazie aktywnego tlenu w chemii gospodarczej, lecz często spotyka się go również w kosmetykach, na przykład farbach do koloryzacji włosów. Dokładnie posmarowane żelem przedmioty następnie warto okryć folią spożywczą i wystawić na działanie promieni UV – do tego może nam posłużyć lampa UV lub słońce.
Odpowiedz
Cif ma takie drobinki, które porysują plastik.
[Obrazek: KA1vJTN.png]
[Obrazek: oetrKbQ.png]
[Obrazek: HuGyHLh.png]
[Obrazek: S6bdoEM.png]
[Obrazek: khgi2CQ.png]
[Obrazek: vj2R3VV.png]
Odpowiedz
@Katechi, jbjsbdgjbsabggj, właśnie szukałem takiej informacji, czy tam cytatu, także, DZIĘKUJĘ!!♥

Umn, chciałbym jeszcze tak od siebie dodać, że nawilżone chusteczki do czyszczenia szkieł optycznych są naprawdę spoko jeżeli chodzi o pozbycie się jakiś tam plam, bądź innych zabrudzeń.^^
[Obrazek: 7cy691M.gif]

[Obrazek: TU9FkzW.png]
[Obrazek: 3r7QXrw.jpg]
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości